İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na nasıl giderim?

Adnan Menderes Havalimanı, İzmir'deki tek havalimanıdır. Merkez ilçe olan Gaziemir'dedir.

Otobüs ile;

Saatte bir çalışan direk havalanı seferleri;
Mavişehir-Havaalanı (200)

 

MAVISEHIR EGS-BOSTANLI ISKELE-YUNUSLAR-KARSIYAKA ISKELE-EFES OTELI
ORCANER-GAZIEMIR TANSAS-DIS HATLAR TERMINALI-IÇ HATLAR TERMINALI

 

Cumhuriyet Meydanı-Havaalanı(202)

 

EFES OTELİ, S. NEVRES BULVARI, MONTRÖ, LOZAN, VASIF ÇINAR, CUMHURİYET BULVARI
M. KEMAL BULVARI, ÇEŞME OTOYOLU, SERBEST BÖLGE, HAVAALANI

 

İzotaş-Havaalanı(204)

BORNOVA METRO, AYDIN OTOYOLU, OTOGAR, AYDIN OTOYOLU
SERBEST BÖLGE, ULAŞTIRMA, HAVAALANI
 

Diğer otobüsler;

Konak'tan Gaziemir otobüsleri ile Gaziemir'e gelip,taksi ile havalimanına gidebilirsiniz.
Balçova,Narlıdere,Hatay tarafından Gaziemir'e otobüs var.
Buca'dan Gaziemir'e otobüs var ama saatte bir.
Alsancak'tan Gaziemir'e otobüs var.

Metro ile;

Gaziemir'e metro yok.Ama İZBAN yani Hızlı Tren başladı.Hızlı Tren; Aliağa ve Menderes arasındaki hatta çalışıyor.Güzergahı özetle şöyle;

Aliağa-Menemen-Çiğli-Nergiz-Karşıyaka-Alaybey-Bayraklı-Halkapınar-Alsancak-Kemer-Şirinyer-Ulaştırma-Sarnıç-Adnan Menderes Havalimanı-Menderes.

Dolayısıyle bu hat üzerinden Hızlı Tren ile Havalimanının içine gelebilirsiniz.

Metro kullanıyorsanız,Halkapınar istayonunda inip,hemen yandaki perondan Hızlı Trene geçebilirsiniz.Tekrar ücret vermezsiniz.Ama dikkat edin,yönünüz Menderes yönü olacak,Aliağa değil.

edit 10 haziran 2015: Hilal istasyonu da, aktarım istasyonu oldu. Metro ve izban geçişlerinizi Halkapınar ve Hilal istasyonlarından yapabilirsiniz.

Dolmuş ile;

Buca,Bornova,Yeşilyurt,Basın Sitesi,Y.Garaj dolmuşları ile Gaziemir'e gelebilirsiniz. Dolmuşlar sık aralıklarla geçer.

 

Ticari Taksi ile;

Gaziemir Tansaş'ın yanında bir taksi durağı var.Orada dolmuş veya otobüsten inip taksiye geçebilirsiniz.Taksiyle Adnan Menderes Havalimanı yaklaşık 10 TL - 20TL civarında yazabilir.

 

Otomobil ile;

Geleceğiniz yer Gaziemir.

Bornova,Karşıyaka,Üçyol,Konak civarından geliyorsanız Karabağlar'a gelin,düz devam ettiğinizde (yol boş ise yaklaşık 10 dakika) sağ tarafınızda Gaziemir Tansaş'ı göreceksiniz.Sapmadan düz devam edin,sol tarafta Kipa, sağ tarafta Gaziemir Metro mağazasını geçtikten sonra yol sola kıvrılıyor.Havalimanı tabelalarını takip edin.Dikkat tabelayı kaçırıp,Torbalı yoluna sapan çok olur burada:)

Özdere,Gümüldür,Kuşadası,Aydın tarafından geliyorsanız, gelmeniz gereken yer Menderes.Menderes İzmir'in ilçesi.Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ile Menderes arasında.

İzmir tabelalarını takip ettiğinizde Menderes' ulaşacaksınız.Yol Menderes'in içinden geçiyor.Menderes'i geçtikten 1-2 km sonra Adnan Menderes Havalimanı'na yol ayrımını görüyorsunuz. Yol ayrımından 1-2 km. sonra Havalimanı'ndasınız.

edit 22 haziran 2015: Urla, Çeşme, Karaburun, Balıklıova civarından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na nasıl gelebilirsiniz?

Otomobil ile geliyorsanız, İzmir-Çeşme otobanını kullanabilirsiniz. Hgs niz yoksa ya da normal yolu tercih ediyorsanız, Urla'nın içinden geçerek Güzelbahçe, Narlıdere, Balçova, Fahrettin Altay istikametini kullanıp, Fahrettin Altay'a gelince merkezdeki büyük yuvarlaktan tam sol yapıyorsunuz (feribot levhasını takip ederek), 2-3 dakika sonra Gaziemir levhasını görüyorsunuz, oraya dönün. Yani sahilden devam etmeyin, Konak'a gider. Otoban ile geliyorsanız, Narlıdere'den çıkmayın, düz devam edin, feribot levhası gelecek tam yolun ortasına ne tarafı işaret ettiği tam belli değil dikkat edin, sağdaki yola gireceksiniz.

Bu yolda devam edin, yaklaşık 10 dakika sonra sağda havalimanı levhasını göreceksiniz. Döndüğünüzde optimum alışveriş merkezinin önüne çıkacaksınız. Düz olarak devam edin, hiç sapmadan havalimanı levhasını göreceksiniz. Yol boşsa yaklaşık 10 dakika sonra levhayı görmeniz lazım, orası da biraz karışık, sola döneceksiniz, kaçırmayın.

 

Metro/izban hattı havalimanının içine kadar ulaştığı için ilk önce metro/izban hattına ulaşmaya çalışabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden minibüs veya Eshot belediye otobüsleri ile Fahrattin Altay aktarma merkezine gelin. Yaklaşık 1,5-2  saat sürecektir. Fahrettin Altay son durakta indiğinizde pazaryerini göreceksiniz. Pazaryerinin ana caddeye ulaşan köşesi metro girişi. Metro ile Halkapınar ya da Hilal'e gelin, İzban'a aktarma yapın. Yaklaşık 30 dakika sürebilir. İzban'dan havalimanı durağında iniyorsunuz. Yaklaşık 30-40 dakika sürebilir.

Sezon ile birlikte Çeşme'den Pegasus ve Havaş servisleri var, kontrol edilmeli.

 

 

 

 

Yorum Yaz
-->
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !